YENİ BELEDİYE BİNAMIZ,KÜLTÜR MERKEZİMİZ VE KENT MEYDANI PROJEMİZDE İNCELEMELERDE BULUNDUK


20.06.2018 16:01:49     2163
YENİ BELEDİYE BİNAMIZ,KÜLTÜR MERKEZİMİZ VE KENT MEYDANI PROJEMİZDE İNCELEMELERDE BULUNDUK

“İLÇEMİZ DOĞU TARAFINA DOĞRU BÜYÜME NOKTASINDA BÜYÜK BİR HIZ KAZANACAK”

 

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür Fındıklı Mahallesinde inşaatı devam eden Belediye Hizmet Binası, Kültür Merkezi ve İlçe Meydanı Düzenlemesi harfiyat alanını Fen İşleri Müdürü Hasan Bayrakdar ve İmar Müdürü Bahadır Günay ile incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Mehmet Emür, yapım çalışmaları devam eden Yeni Hizmet Binasının inşaat alanını gezdi. Başkan Emür, çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler aldı. Başkan Emür, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, Modern koşullara uygun, Keşaplılara çok daha rahat ve kapsamlı hizmet verecek olan yeni belediye hizmet binamız faaliyete geçtiğinde Giresun’un örnek kamu yapılarından biri olacak” dedi.

Geçmişten bugüne Keşap’ın birçok eksiği vardı bunları tamamlamak bize nasip oldu. Halkımızın teveccühü ile yatırımlarımıza devam ediyoruz. Verdiğimiz tüm sözleri tutuyoruz. Biliyorsunuz ki eski belediye binamızı üniversiteye verdik. Eğitim herşeyden önce geliyor. Konum itibari ile şu an belediye hizmet binamızı Fındıklı Mahallesinde ki yapımı devam eden Belediye Hizmet Binası, Kültür Merkezi ve İlçe Meydanı Düzenlemesi ile buraya taşıyacağız. Keşap büyümeye devam ediyor. Keşap adına yakışır bir ilçe yolun da önemli mesafe almış olacağız. Böylece Keşap, cazip hale getirilerek estetik bir görünüme kavuşmuş olacak” dedi.

Yapımı süren Belediye Hizmet Binası, Kültür Merkezi ve İlçe Meydanı Düzenlemesi özelikleri ve yapısı ile ilgili bilgiler de veren Başkan Emür” Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Keşap estetik bir görünüme sahip olacak. Belediye hizmet binamız toplam 3000 m² alanda, 4 kattan oluşacak. Belediye binası içinde 150 kişilik toplantı salonu ve 200 m² olan sergi salonu da bulunacak. Ayrıca 6000 m² olan meydan projemizin içerisinde vatandaşlarımızın daha rahat etmesi ve trafik sorunu olmaması için otopark, süs havuzları, açık hava toplantı ve mitingler alanı gibi birçok detay düşünülerek projelendirilen yeni hizmet binası çevre düzenlemesiyle bölgesin de örnek bir hizmet binası haline gelecek. Ayrıca bu proje ile ilçemiz doğu tarafına doğru büyüme noktasında büyük bir hız kazanacak. Allah mahcup etmesin.

İletişim

  • Keşap Belediye Başkanlığı
    Keşap/GİRESUN
  • (0454) 641 4545 - 641 4044
  • (0454) 641 4360
  • bilgi@kesap.bel.tr